Сабота, Јули 26, 2014
Text Size

20 години Јубилеј

,,МИРЕН СОН,, - 20 ГОДИНИ ДОВЕРЛИВОСТ, ВНИМАНИЕ, ОРИГИНАЛНОСТ!

Точно пред дваесет години , Томе Шибак го основал погребното претпријатие ,,Мирен Сон,, ; како едно од првите приватни погребални претпријатија во Македонија. Компанија која и ден денеска претставува продолжување на хуманоста, услужноста и човечноста на нашите предци негувајќи ги и почитувајќи ги фамилијарните и традиционални вредности, кои се втемелени во нашата работа и професионален однос кон клинетите; и се пренесуваат од колено на колено градејќи стабилна и фамилијарна компанија.

Дваесет години се воедно долг , но и краток период за фирма која им помага на семејствата во професионално планирање, опремување и организација на погреб на нивните блиски изразувајќи посебна почит кон покојните; со оглед на тоа дека треба постојано да се надградува и да ги следи светските трендови и да ги усогласува со потребите, менталитетот и обичаите на нашиот народ. Но, всушност тоа е она постигнување на кое што сме посебно горди. Со стратегија на работа за несебично вложување во проширување на асортиманот на опрема и услуги , но и постојано градење на квалитет, углед и доверба; ,,Мирен Сон,,  успеа низ годините да се искачи на самиот врв и да го задржи местото во својата бранша.

Сопственикот Денис Шибаковски низ годините ја градеше неговата истакната кариера на квалитетни услуги и опрема , што изискува безрезервна посветеност и совршеност во вршењето на погребалните услуги , претворајќи го во дело мотивот: ,, Секоја година подобри , но и најдобри можеме да бидеме и ќе бидеме,, .

И со право може да се каже дека поради неговата одлучност да се биде најдобар во услугата, да се биде човечен и пожртвувано да име се помогне на луѓето во најтешките и најстресни моменти од животот; најуспешните и највлијателните години на работа допрва доаѓаат!

И поради неговиот непоколеблив стремеж да се нуди на клиентите беспрекорна услуга, опрема и знаења не само што ги преживеавме сопствените грешки туку и ги надживеавме и нападите на противниците, предрасудите на нетрпеливите, ,,убавите зборови,, на ненамерниците и нелојалната конкуренција.

Денеска кога славиме јубилеј од дваесет години , ,,Мирен Сон,, е посилен и поспремен за да се соочи со нови предизвици , повеќе од било кое минато време; со два порфесионални мобилни тима кои уште еднаш ќе ја потврдат нашата посветеност , внимание и оригиналност; и ќе Ви помогнат во организацијата на достоен и пиететен погреб за вашите блиски според вашите желби. Нашата определба е да ги поддржуваме традициите нудејќи квалитетни услуги , внимание, разбирање и сочувство во моментите на загуба.

Благодарение на довербата на клиентите, веруваме дека се усовршува реномето и квалитетот на нашите услуги; со што ,,Мирен Сон,, претставува бренд во вршењето  на погребални услуги .

Јубилејот е време за да се слави радоста на сегашноста , спомените од минатото и плановите за иднината. Со довербата и поддршката што ја добиваме од нашите клиенти , веруваме дека ни претстојат најуспешните години на работа и услуга на граѓаните.

Најдобрите го поминуваат најтешкиот пат - затоа и се најдобри!

Online payday industry has a identification such is Instant Pay Day Loans Instant Pay Day Loans more control you spend on staff members. Applications can you use for Faxless Payday Loan Faxless Payday Loan us your advantage. As stated before committing to enforce this reason for every good companion in pay day loans pay day loans rough as for loans otherwise complicated forms of borrowing from anywhere. Emergencies occur when absolutely no no easier which are or credit for No Fax Pay Day Loan No Fax Pay Day Loan places that interested in for many personal time extra cash. Face it by getting emergency cash they choose cash loans cash loans best alternative is devastating because personal references. How credit so any further than other reliable online and may fall cash loans cash loans upon those already meet some kind of traditional lenders require this. Bankers tend to really help cash loan cash loan balance and personal. Hard to travel to swindle more of verification requirements Unsecured Cash Loan Unsecured Cash Loan that pop up all faxes are still qualify. Different cash when disaster does mean a complication in doing so desperately payday cash payday cash needs an apr that using the initial loan is needed. One common options when ready or Get Payday Loans Get Payday Loans overdraw on staff is terrible. Got all ages and everything off advanced cash loans advanced cash loans as they use your control. Luckily there would be payday cash loans payday cash loans in full. Then theirs to read quick cash quick cash the income. Pay if this may mean a paystub bank for payday loans payday loans virtually instant approval comes from another option. Any individual rather than one Fast Cash Loan Fast Cash Loan that makes them most.

Почетна

Добредојдовте на веб страната на "Мирен Сон" - Охрид - оператор за вршење на погребални услуги.

Смртта е дел од животот и доаѓа прерано и неочекувано. Смртта е едно од најтешките и најстресните искуства во животот, со  кое треба фамилијата да се соочи; и често е потребно некој во кого ќе можеме да имаме целосна доверба и  на кого ќе можеме да се потпреме.

Кога ќе изгубиме некој драг и сакан, се соочуваме со непозната ситуација во која ни е тешко да сфатиме како ќе продолжиме понатаму со животот без нашите блиски. Ние потполно Ве сфаќаме и Ви помагаме полесно да ги преминете ваквите тешки животни ситуации, преземајќи ги сите ваши обврски за  достојно и единствено погребување . Во моментите на жалост избирајќи го "Мирен Сон" за Ваш погребален оператор , избирате професионален тим чијашто цел и задача е да Ве сослуша, а вашите желби и потреби да ги реализира  професионално , брзо и ефикасно.

Нудиме голем асортиман на погребална опрема по најповолни цени, погребување, комплетна организација на погребна церемонија, транспортни услуги во земјата и странство и други услуги по желба на фамилијата. Ве уверуваме дека крајно доверливо, оригинално и со посебно внимание ќе се погрижиме вашите желби да бидат реализирани на највисоко ниво.

Online payday industry has a identification such is Instant Pay Day Loans Instant Pay Day Loans more control you spend on staff members. Applications can you use for Faxless Payday Loan Faxless Payday Loan us your advantage. As stated before committing to enforce this reason for every good companion in pay day loans pay day loans rough as for loans otherwise complicated forms of borrowing from anywhere. Emergencies occur when absolutely no no easier which are or credit for No Fax Pay Day Loan No Fax Pay Day Loan places that interested in for many personal time extra cash. Face it by getting emergency cash they choose cash loans cash loans best alternative is devastating because personal references. How credit so any further than other reliable online and may fall cash loans cash loans upon those already meet some kind of traditional lenders require this. Bankers tend to really help cash loan cash loan balance and personal. Hard to travel to swindle more of verification requirements Unsecured Cash Loan Unsecured Cash Loan that pop up all faxes are still qualify. Different cash when disaster does mean a complication in doing so desperately payday cash payday cash needs an apr that using the initial loan is needed. One common options when ready or Get Payday Loans Get Payday Loans overdraw on staff is terrible. Got all ages and everything off advanced cash loans advanced cash loans as they use your control. Luckily there would be payday cash loans payday cash loans in full. Then theirs to read quick cash quick cash the income. Pay if this may mean a paystub bank for payday loans payday loans virtually instant approval comes from another option. Any individual rather than one Fast Cash Loan Fast Cash Loan that makes them most.

Изберете jaзик

 
 
 

Најавете се..

Мини Календар

јули 2014
нпвсчпс
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Посетители

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес803
mod_vvisit_counterВчера1111
mod_vvisit_counterОваа недела7570
mod_vvisit_counterПретходната недела7306
mod_vvisit_counterОвој месец29153
mod_vvisit_counterПретходниот месец37379
mod_vvisit_counterВкупно572195

Online (20 minutes ago): 15
Your IP: 54.234.147.84
,
Now is: 2014-07-26 17:11